Zakończyliśmy realizację Ogólnopolskiej Wymiany Pocztówkowej.

Nawiązaliśmy współpracę z 67 szkołami na terenie Polski; poznaliśmy ciekawostki o regionach, kulturze, tradycjach oraz najciekawszych zabytkach. Udział w akcji przybliżył uczniom zasady działania poczty, zapoznał z zawodami pocztowymi oraz zadaniami urzędu pocztowego. Doskonalił także naukę samodzielnego wypisywania kartek oraz pracę z mapą Polski. Te zajęcia były prawdziwą lekcją geografii w praktyce!

Ogólnopolski projekt pt. „Świetliczaki na tropie przysłów” zapoznał dzieci z różnymi przysłowiami oraz ich znaczeniem, poszerzył wiedzę z zakresu literatury dziecięcej, rozwinął zdolności manualne uczniów. Uwrażliwił dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody, przyczynił się do wychowania aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia.

Dziękujemy za wspólnie spędzony wspaniały rok szkolny!

Do zobaczenia po wakacjach!

Wychowawcy świetlicy szkolnej