Kwiecień uczniowie klasy 1A spędzili dosyć aktywnie, m. in. byli na nietypowej lekcji w Manii Skakania. Wszyscy świetnie bawili się na trampolinach oraz próbując swoich sił we wspinaczce. Dwie godziny minęły w mgnieniu oka. Wiele wrażeń dostarczyło także wyjście do kina Bajka na film pt. „Szkoła magicznych zwierząt” oraz udział w zajęciach warsztatowo-wykładowych dotyczących animowania lalek teatralnych. Ponadto uczniowie klasy 1A rozmawiali o ochronie Ziemi, o ekologii. Jako podsumowanie wykonali plakaty dotyczące Dnia Ziemi. Założyli także hodowlę fasolki. Jej obserwacja dostarczyła wielu emocji. Z dużym zaangażowaniem dzieci dbały o swoje hodowle oraz prowadziły kartę obserwacji hodowli fasoli. Po dwóch tygodniach niektórzy mogli podziwiać kiełkujące rośliny. Podczas zajęć z edukacji społecznej uczniowie rozmawiali o tym, że zawsze należy zachowywać się kulturalnie oraz o zaufaniu. Wykonali plakaty do hasła „Miły bądź dla wszystkich, lecz nie wszystkim ufaj!” W związku z obchodami związanymi z majowymi świętami w klasie 1A omawiano także zagadnienia związane z patriotyzmem. To był miesiąc pełen wrażeń!