Uczniowie klasy 2A z wychowawczynią oraz panią katechetką wybrali się do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Maj jest okresem szczególnej czci Matki Bożej. Żywa jest tradycja gromadzenia się w kościołach, kapliczkach i przydrożnych figurach na nabożeństwach majowych chwalących Matkę Bożą. Uczniowie klasy 2A mieli okazję przybliżyć postać Matki Bożej Kębelskiej i historię objawień związanych z miejscowością Kębno niedaleko Wąwolnicy. Dzięki pani przewodnik poznali także bogatą i ciekawą przeszłość Wąwolnicy podczas zwiedzania muzeum znajdującym się w dolnej kondygnacji kościoła zamkowego z XIV w., czyli w kaplicy Matki Bożej Kębelskiej.

Drugą połowę dnia uczniowie spędzili zwiedzając zoo w Wojciechowie, gdzie na obszarze 4 hektarów mieszka ponad 50 gatunków zwierząt z 6 kontynentów. Zwieńczeniem wycieczki była integracja na placu zabaw.