13 maja w Szkole Podstawowej nr 52 w Lublinie w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin Igrzyska Dzieci odbyły się zawody sportowe w dyscyplinie „koszykówka” 3×3 dziewcząt i chłopców z klas 4-6. Rywalizację rozpoczęły dziewczęta. Nasza drużyna w składzie: Amelia Jabłońska z klasy 5A, Ewa Wojtaluk z klasy 6A i Nina Bieluga z klasy 6B zajęła 7 miejsce w zawodach. Naprawdę niewiele zabrakło, aby dziewczęta rywalizowały o miejsca 4-6. Decydujący o tym mecz nasze uczennice przegrały 4:3, tracąc punkt w ostatniej sekundzie spotkania. Po zakończonych zawodach dziewcząt rozpoczęła się rywalizacja chłopców. Drużynę Pallottiego reprezentowali chłopcy z klas szóstych w składzie: Mikołaj Flisiak, Wojciech Krysa i Cezary Prokopiak (wszyscy z klasy 6A) oraz Antoni Stępniak z klasy 6B. Zaprezentowaliśmy się znakomicie. Po wygraniu trzech meczów w swojej grupie awansowaliśmy do półfinału turnieju. W meczu o finał nieznacznie, jednym punktem (4:3), ulegliśmy Szkole Podstawowej nr 7 (późniejszy zwycięzca zawodów). W meczu o trzecie miejsce wysoko wygraliśmy (10:3) ze Szkołą Podstawową nr 48 i na szyjach uczniów mogły zawisnąć brązowe medale. Jak duży jest to sukces świadczy fakt, że większość z 16 drużyn biorących udział w turnieju, to koszykarskie klasy sportowe lub profilowane.

Zawodniczkom i zawodnikom obu drużyn gratulujemy udanego występu i dziękujemy za włożony wysiłek i zaangażowanie.