26 września uczniowie klas 5A i 5B z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Bałtowskiego Kompleksu Wypoczynkowego. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Emocjonalnym punktem wycieczki było Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w żyłach. Wielkie zainteresowanie wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw uczniowie zobaczyli ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków. W drugiej części Zwierzyńca odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem pomiędzy współczesnymi zwierzętami (m.in.: strusiami, lamami, wielbłądami, dzikami, końmi, jeleniami) rozmieszczonymi na wielohektarowym Safari. W Muzeum Jurajskim dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości – kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi. W parku miniatur oglądaliśmy modele najciekawszych zabytków architektonicznych powstałych w różnych okresach historycznych (od średniowiecza po wiek XIX), a leżące obecnie na terenie Polski. Znaleźliśmy również czas na zakup drobnych pamiątek. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.