W pierwszym miesiącu nauki w klasie 2A sporo się działo. Między innymi uczniowie obchodzili Europejski Dzień Języków. W tym dniu wszyscy chętnie uczestniczyli w rozmowie o bogactwie językowym i kulturowym naszego kontynentu na podstawie prezentacji multimedialnej oraz informacji podanych przez wychowawczynię. Poznali też specyfikę zawodów takich jak: tłumacz, lektor, steward/stewardessa. Pod koniec września cała klasa szykowała się do obchodów Światowego Dnia Zwierząt w naszej szkole. Z wielkim zaangażowaniem dzieci pracowały nad stworzeniem plakatów promujących ten dzień. Jednak najwięcej emocji wzbudził chyba Dzień Chłopaka. Dziewczynki w tajemnicy wykonały kartki z życzeniami, które dołączyły do prezentów dla swoich kolegów. Chłopcy bardzo ucieszyli się z otrzymanych imiennych koszulek oraz kartek. Jak powiedział jeden z nich: „Ten prezent jest epicki!”