20 kwietnia klasa 4B wyruszyła na spacer ulicami Lublina. We wspólnej wędrówce uczniom towarzyszyli nauczyciele: p. Ewelina Zuba oraz p. Leszek Prokopiak. Uczniowie zaczęli swoją podróż od zwiedzania Ogrodu Saskiego, gdzie mogli dowiedzieć się kilku ciekawostek o tym miejscu oraz poobserwować żyjące tam zwierzęta. Zwiedziliśmy również Centrum Spotkania Kultur – wnętrze nowoczesnego gmachu i taras, na którym mogliśmy podziwiać pracę pszczół. Następnie udaliśmy się na plac Litewski, przeszliśmy deptakiem w kierunku Nowego Ratusza, Bramy Krakowskiej i zwiedziliśmy kościół dominikanów, gdzie usłyszeliśmy historię skradzionej relikwii. Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego na Zamku Lubelskim. Obejrzeliśmy ciekawe ekspozycje oraz mieliśmy przyjemność rozwiązania testu – „Czy zapamiętaliśmy, co mówił pan przewodnik? Weszliśmy na basztę, aby podziwiać panoramę Lublina. To był ostatni punkt wycieczki. Po małym odpoczynku udaliśmy się wolnym krokiem w kierunku szkoły. Chociaż nogi trochę bolały, to każdy wrócił z uśmiechem na twarzy.