14 kwietnia uczniowie klas 6B i 7A wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Uczniom towarzyszyły: p. Agnieszka Chamera, p. Ewelina Kijak, p. Milena Szucka i p. Ewelina Zuba.

Dzień, chociaż długi, intensywny i wcześnie rozpoczęty, był bardzo udany. Naszą przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowego. W ramach trasy „Piłkarskie emocje: droga piłkarza bez tajemnic!” zwiedziliśmy m.in. szatnię piłkarzy oraz salę konferencyjną, w której odbywają się np. pomeczowe spotkania z przedstawicielami mediów.

Następnie udaliśmy się do Teatru Capitol, gdzie obejrzeliśmy musical „Dreams”. Wielowątkowa, wartka fabuła, odnosząca się do ważnych  tematów, np. wytrwałość w dążeniu do celu, ochrona środowiska, znaczenie więzi rodzinnych, bardzo przypadła naszym uczniom do gustu.

Na zakończenie udaliśmy się do Wilanowa, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Wnętrza Pałacu i ich symbolika”. Zwieńczeniem dnia były warsztaty „Roztańczony dwór”, podczas których nie tylko przekonaliśmy się, jak wyglądały tańce oraz ukłony w czasach króla Jana III Sobieskiego, ale także uczniowie przymierzyli stroje szlacheckie.