8 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie odbyły się zawody sportowe w szachach w ramach Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Podhorecki Jakub z klasy 3A
  2. Brzozowski Kacper z klasy 3B
  3. Kujda Wiktor z klasy 5A
  4. Kiełbasa Paweł z klasy 4B
  5. Majgier Jan z klasy 2B
  6. Kontek Mikołaj z klasy 4B
  7. Mazur Leopold z klasy 3A

Chłopcy walczyli najlepiej jak potrafili od pierwszej do ostatniej rundy turnieju i zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej:

1. Podhorecki Jakub 3 miejsce
  2. Brzozowski Kacper 4 miejsce
  3. Kujda Wiktor 9 miejsce
  4. Kiełbasa Paweł 13 miejsce
  5. Majgier Jan 14 miejsce
  6. Kontek Mikołaj 22 miejsce
  7. Mazur Leopold 35 miejsce

Drużynowo nasza szkoła ustąpiła miejsca tylko gospodarzowi turnieju, SP nr 16, zajmując drugie miejsce. To ogromny sukces naszych uczniów. Na uznanie również zasługuje fakt, że w ostatnie rundzie turnieju Jakub Podhorecki pokonał zawodnika gospodarzy, który w klasyfikacji indywidualnej zajął pierwsze miejsce i przegrał w turnieju tylko z Jakubem. Brawo Kuba, brawo drużyna!!!

Dziękujemy chłopcom za walkę i gratulujemy sukcesu, a już w poniedziałek 14 listopada będziemy rywalizowali w szachach w starszej kategorii wiekowej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Tam też liczymy na dobry wynik.