W dniu 24.11.2021 r. klasa 2b udała się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w ramach projektu Ministra Edukacji
,,Poznaj Polskę”. Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od wspaniałej atrakcji, czyli Centrum Nauki Kopernik. Przez trzy godziny mogliśmy wykonywać eksperymenty, prowadzić badania, rozwiązywać problemy naukowe i jednocześnie znakomicie się bawić.

Następnym punktem wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym, który okazał się bardzo interesującym miejscem nie tylko dla chłopców. Po obiedzie poszliśmy na Stare Miasto, by poznać ciekawe informacje dotyczące przeszłości tego miejsca i miasta. Obejrzeliśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy, dziedziniec Zamku Królewskiego, Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela, w której modliliśmy się przy grobie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Następnie poszliśmy na Rynek Starego Miasta, by zobaczyć Pomnik Syreny, podziwialiśmy stare mury Barbakanu i doszliśmy do Pomnika Małego Powstańca. Na nasze życzenie Pani przewodniczka zaprowadziła nas jeszcze pod Pałac Prezydencki i kościół Świętego Krzyża, bo bardzo chcieliśmy zobaczyć tablicę z sercem Fryderyka Chopina.

Opuszczaliśmy Warszawę pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i bardzo zadowoleni z wspólnie spędzonego czasu.