W dniu 24.11.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie odbyły się Igrzyska Dzieci w szachach rozgrywane w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin. W zawodach tych nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Uczniowie Szymon Żórawski z klasy 6A, Wiktor Kujda z klasy 4A oraz Jakub Podhorecki i Leopold Mazur obaj z klasy 2A godnie reprezentowali barwy Pallottiego. W rywalizacji drużynowej chłopcy zajęli wysokie trzecie miejsce, natomiast indywidualnie uplasowali się kolejno Szymon na 5 miejscu, Wiktor na 9 miejscu, Jakub na 15 miejscu oraz Leopold na 25 miejscu. Na uwagę zasługuje fakt, że przed ostatnią rundą gier Szymon był wiceliderem klasyfikacji zawodników, niestety porażka z późniejszym zwycięzcą zawodów pozbawiła go miejsca na podium. Trzeba również zaznaczyć, że naszą szkołę reprezentowało trzech zawodników dużo młodszych niż przewidywał regulamin zawodów i dlatego taka postawa oraz wynik cieszą nas jeszcze bardziej. Z dużym optymizmem czekamy na kolejne zawody szachowe.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w przyszłości.