W ramach kontynuacji projektu „Poznajemy zawody swoich Rodziców” w klasie 3b odbyła się niezwykła lekcja muzyki. Zostali na nią zaproszeni rodzice Tymoteusza Stawickiego Pani Elżbieta oraz Pan Marek. Państwo Stawiccy opowiedzieli nam o swoim hobby muzycznym jakim jest gra na instrumentach. Swoją pasję muzyczną rozwijają od lat dziecięcych, ukończyli również Akademię Muzyczną. Pani Elżbieta gra na skrzypcach a Pan Marek na organach kościelnych, pianinie oraz keyboardzie. Swój talent zaprezentowali wykonując na naszej lekcji utwory:Antonio Vivaldi – „Zima” cz.2 Largo,Metallica: Nothing Else Matters oraz Hallelujah. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się, że nauka gry na instrumentach rozwija poczucie rytmu, kształci słuch a także rozwija koordynację wzrokowo ruchową. Państwo Stawiccy zaszczepili swoją pasją również synów. Tymoteusz gra na perkusji a Witold na gitarze. Po dzisiejszej lekcji myślę, że sporo dzieci dołączy do tej pasji. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, przepiękny występ a także muzyczne doznania. Mam nadzieję, że kiedyś powtórzymy to spotkanie już na żywo.