Uczniowie klasy 1b rozpoczęli realizację projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci pt. Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż? W ramach dwóch lekcji wprowadzających poznali szeroki wachlarz ludzkich emocji i zastanawiali się, czy smutek jest potrzebny oraz jak można jemu zaradzić. Poprzez burzę mózgów stworzyli KLASOWY BANK POCIESZENIA. Uczniowie
w grupach tworzyli portrety prawdziwych przyjaciół, wspólnie poszukiwali cech prawdziwego przyjaciela, a także stworzyli klasowy przepis na przyjaźń. Na koniec zajęć, jak na małych studentów przystało, otrzymali indeksy. Projekt będzie realizowany prze cały rok szkolny. Uczniowie będą brać udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych, w których przewodnikiem będzie jeż Zoja.