27-29 maja uczniowie klas szóstych wraz z Paniami: Beatą Pikul, Agnieszką Chamerą, Eweliną Kijak i Eweliną Zubą, uczestniczyli w wycieczce na południe Polski, do województwa podkarpackiego.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Przemyśl. Tam obejrzeliśmy fragmenty jednej z największych w Europie twierdz – Fort I Salis Soglio. Następnie podziwialiśmy dziedziniec i ogrody Zamku w Krasiczynie. Szczególne wrażenie wywarł na nas ogromny kwitnący tulipanowiec. Ostatnim punktem programu była przejażdżka Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi.

Drugi dzień spędziliśmy na górskich szlakach Bieszczad. Dotarliśmy do schroniska Chatka Puchatka, a następnie przeszliśmy Połoniną Wetlińską, by ze szlaku zejść w malowniczej Wetlinie. Wielogodzinna wędrówka obfitowała w przepiękne krajobrazy.

Ostatniego dnia poznawaliśmy sekrety Soliny. Najpierw od strony wody – podczas rejsu po Jeziorze Solińskim, potem z góry – podczas przejazdu widokową kolejką linową nad zaporą i jeziorem, a w końcu z lądu – spacerując po koronie zapory wodnej. Zaopatrzeni w pamiątki i pełni pięknych wspomnień opuściliśmy województwo podkarpackie i Bieszczady.