Przedmiotem edukacji przyrodniczej, prowadzonej w klasie 2B przez dra hab. inż. Patryka Jakubczaka, nawiązującej do obchodzonego w szkole Międzynarodowego Dnia Ziemi, był prąd elektryczny. Nie zabrakło odrobiny fizyki, przedstawionej w formie prostego eksperymentu, ujawniającego zjawisko indukcji elektromagnetycznej, a także szerszych rozmów na temat źródeł i metod pozyskiwania prądu, czy jego przenoszenia na duże odległości. Każde z dzieci miało za zadanie przygotować mapę obrazującą „podróż” prądu od źródła, przez elektrownię i infrastrukturę, aż do naszych domów. Do tego posłużyły symboliczne ilustracje oraz wymagająca instrukcja przygotowana w całości i samodzielnie przez sztuczną inteligencję. Całość uzupełniły ilościowe dane na temat udziału ekologicznych i tych mniej ekologicznych źródeł energii w Polsce oraz wyjaśnienie, dlaczego ważne jest rozsądne korzystanie z jej zasobów. Jak się po raz kolejny okazało uczniowie z klasy 2B zdobywają nową wiedzę z uśmiechem, zaangażowaniem i we współpracy.