Biblioteka szkolna włączyła się do obchodów „Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia” akcją „Zaczytane misie”, skierowaną nie tylko do najmłodszych uczniów.

Już w przeddzień oficjalnego święta sympatycznej maskotki (przypadającego na 25 listopada) w klasie 1B odbyły się zajęcia warsztatowe na bazie książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Wojtek, żołnierz bez munduru oraz Dziadek i niedźwiadek. Nasi pierwszoklasiści wykazali się nie tylko wspaniałą wyobraźnią i talentem plastycznym, ale także umiejętnością współdziałania, tworząc wspólnie piękne, niepowtarzalne grafiki.

Pluszowy, zaczytany miś gościł w bibliotece w dniach późniejszych, zachęcając „małym co nieco” do udziału w zabawach i zagadkach odnoszących się do różnorodnej literatury dotyczącej misiów i niedźwiedzi.

Wielu, także starszych czytelników, miało okazję poznać zarówno historię pluszowej zabawki, jak i wiele ciekawostek dotyczących choćby pandy wielkiej czy niedźwiedzia polarnego. Cieszymy się z zainteresowania naszą akcją i zapraszamy serdecznie do kolejnych.