11 października w naszej szkole zorganizowany został Szkolny Dzień Zdrowia Psychicznego. Celem tej akcji było uświadomienie uczniom, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne i należy o nie dbać każdego dnia.

Podczas Szkolnego Dnia Zdrowia Psychicznego poprzez różne aktywności uczniowie klasy 2A poszerzali swoją wiedzę na temat znaczenia relacji w życiu człowieka. Na podstawie obejrzanych filmów edukacyjnych oraz doświadczeń własnych odbyła się rozmowa dotycząca przyjaźni. Jako jej podsumowanie zostały wykonane plakaty „Zgrana klasa – jak budujemy mosty porozumienia?”. Każdy wylosował także osobę, dla której przez dwa dni był cichym przyjacielem. Najprzyjemniejszym punktem zajęć była możliwość gry z koleżankami i kolegami z klasy w ulubione gry planszowe oraz dzielenie się zdrowymi przekąskami. To był świetny dzień!