21 września klasa 2A uczestniczyła w zajęciach w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Podczas warsztatu „Mój tajemniczy mózg” uczniowie poszerzyli wiedzę na temat mózgu. Miały możliwość zobaczyć i ułożyć modele mózgu, stworzyć własny mózg i dowiedzieć się m. in., jak długie są neurony. Zobaczyły także, jak wygląda interfejs mózg-komputer. Niektórzy spróbowali kierować kolejką bez używania rąk. Następnie dzieci wzięły udział w projekcie „Zatańcz z nami! Wykorzystanie muzyki w improwizacjach ruchowych i tańcu”. Dzięki udziałowi w rozgrzewce tanecznej zauważyły, że człowiek koordynuje pracę mięśni. Dowiedziały się, że poprzez odpowiednie ćwiczenia można poprawić sylwetkę i rozwinąć poszczególne partie mięśni. Taniec rozładowuje także zgromadzoną energię i uwalnia emocje. Uczniowie mieli okazję zatańczyć polskie tańce narodowe oraz wybrane tańce innych kultur.