11 maja na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin odbyły się zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Młodzieży Szkolnej oraz Sztafety Lekkoatletyczne Dzieci. Nasza szkoła wzięła udział w tej rywalizacji, zarówno w konkurencjach dziewcząt jak i chłopców w obu kategoriach wiekowych. Starsi uczniowie starali się uzyskać punkty w konkurencjach: bieg na 100 m – Antonina Pogoda, Szymon Osuchowski i Jakub Gajewski z klasy 8B oraz Antoni Wróblewski z klasy 8A, bieg na 300 m – Aleksandra Kwiatkowska z klasy 8A, pchnięcie kulą – Ignacy Krysa z klasy 8A oraz Michał Targoński z klasy 8B, skok w dal – Natasza Jankowska z klasy 8A, Amelia Kowalska, Jan Pszczoła i Dominik Jonasz z klasy 8B oraz Rafał Przeździak z klasy 7A, bieg na 600 m – Aleksandra Kuna z klasy 8A bieg na 1000 m – Tomasz Zgierski z klasy 8A. Dodatkowo rozegrane zostały również sztafety 4×100 m dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę wśród dziewcząt reprezentowały: Natasza Jankowska i Aleksandra Kwiatkowska z klasy 8A Amelia Kowalska i Antonina Pogoda z klasy 8B, wśród chłopców: Antoni Wróblewski z klasy 8A, Jan Pszczoła i Jakub Gajewski z klasy 8B oraz Rafał Przeździak z klasy 7A.

Wśród grona naszych zawodników najlepiej zaprezentowali się: Ola Kuna – 1 miejsce w biegu na 600 m, Ignacy Krysa – 1 miejsce w pchnięciu kulą, Antonina Pogoda – 2 miejsce w biegu na 100 m, Amelia Kowalska i Dominik Jonasz – 3 miejsce w skoku w dal, Aleksandra Kwiatkowska – 4 miejsce w biegu na 300 m oraz Jakub Gajewski – 5 miejsce w biegu na 100 m. Nasze sztafety zajęły odpowiednio: dziewczęta 4 miejsce, a chłopcy 5 miejsce.

Po rywalizacji uczniów w kategorii Igrzysk Młodzieży rozpoczęły się zmagania w kategorii Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentowały cztery sztafety, dwie w kategorii dziewcząt i dwie w kategorii chłopców. Sztafeta 4×100 m chłopców w składzie: Miłosz Włodek i Filip Waryszak z klasy 5A, Maksymilian Kozera i Radosław Pietrzyk z klasy 6B zajęła 5 miejsce, sztafeta 4×100 m dziewcząt w składzie: Amelia Grzywacz i Hanna Cichosz z klasy 7A, Maja Nowacka z klasy 6B i Hanna Bidacha z klasy 6A zajęła 6 miejsce. Sztafeta szwedzka chłopców w składzie: Maksym Radczenko z klasy 7A, Maurycy Korona z klasy 6A oraz Maksymilian Kozera i Radosław Pietrzyk z klasy 6B zajęła 6 miejsce. Najlepiej spośród sztafet Pallottiego zaprezentowała się sztafeta szwedzka dziewcząt w składzie: Amelia Grzywacz z klasy 7A, Antonina Paluch, Dominika Baćmaga i Hanna Bidacha z klasy 6A, która zajęła wysokie  2 miejsce, nieznacznie przegrywając rywalizację o 1 miejsce.

Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, za co im serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w przyszłości.