Na warsztatach na Politechnice Lubelskiej w Katedrze Inżynierii Materiałowej uczniowie klasy 1B z zafascynowaniem podjęli się wykonania serii wyzwań inżynierskich z wykorzystaniem klocków. Dzieci wykonały projekty techniczne labiryntu, żaglówki na kołach oraz mostu, w grupach stworzyły własne konstrukcje, tak by ostatecznie poddać je testom naukowym z wykorzystaniem np. maszyny wytrzymałościowej. Każda budowla musiała spełnić indywidualne wymagania użytkowe. Pojazdy napędzane siłą wiatru pokonały łącznie 1,4 m przy założonych 0,5 m, labirynty udało się pokonać w mniej niż 1 minutę, natomiast mosty udźwignęły łącznie ponad 8 kg – to prawdziwy wyczyn! W trakcie pracy uczniowie z uśmiechem wykorzystywali i poszerzali umiejętności z matematyki, techniki, plastyki i edukacji społecznej, a to wszystko w atmosferze świetnej zabawy i współpracy.

Serdeczne podziękowania składamy dr. hab. inż. Patrykowi Jakubczakowi, który podjął się po raz kolejny wyzwania dydaktycznego z klasą 1B. Dziękujemy tacie Oli za interesujące warsztaty i profesjonalne zajęcia!