W listopadzie obchodzony jest Dzień Kanapki. W związku z tym uczniowie klasy 1A poznali jej historię. Wszyscy wiedzą, że przepis na kanapkę nie należy do skomplikowanych. Potrzebne jest pieczywo i dowolnie wybrane składniki. Jak zatem nietrudno się domyślić, pierwsza tego typu przekąska pojawiła się na świecie wraz z chlebem albo jego protoplastą, czyli plackami ze zboża wypiekanymi na ogniu. Wypełniano je kawałkami mięsa i warzywami, a następnie jedzono w całości. W średniowieczu placki zastępowały kawałki chleba, które maczano w gęstym sosie. A później… kanapka stała się kanapką. Odbyło się to za sprawą hrabiego Johna Montagu, który do historii przejdzie jako hrabia Sandwich. Rzeczony jegomość przywykł zajadać się pajdami chleba z włożoną w nie soloną wołowiną. Uczniowie klasy 1A zainspirowani pyszną opowieścią samodzielnie przygotowali przepyszne dania. Dzisiejsza lekcja była niezmiernie smakowita.