14 września odbył się Dzień skupienia klas 5. Uczniowie z wychowawczyniami i księdzem prefektem udali się do malowniczej Dąbrówki, gdzie w gościnnym gospodarstwie „Park dźwięków” mogli odpocząć od zgiełku miasta i naładować akumulatory na nowy rok szkolny.

Dzień rozpoczął się Mszą świętą w intencji uczniów, ich rodzin, nauczycieli i wszystkich przyjaciół Szkoły. Uczniowie chętnie włączyli się w oprawę liturgii, a uczestnictwo w polowej Mszy w otoczeniu przyrody było dla wielu nowym doświadczeniem. Potem uczniowie, podzieleni na grupy, uczestniczyli w warsztatach muzycznych i przyrodniczych. Spędziliśmy czas aktywnie, korzystając z wszystkich atrakcji parku otoczonego Kozłowieckimi Lasami.  Na koniec spędziliśmy czas przy ognisku na pieczeniu kiełbasek, pianek i innych smakołyków.

Dzień spędzony w „Parku dźwięków” pozwolił oderwać się od szkolnych obowiązków, działania formacyjne przygotowane przez ks. Rafała Machłajewskiego SAC bardzo podobały się piątoklasistom i na pewno przyniosą dobre owoce.