3  czerwca 2022 roku uczniowie klasy 3b wraz z opiekunkami udali się na  wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano,  zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy.  Następnie pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym. Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Podziwialiśmy również Barbakan oraz przeszliśmy pod Pomnik Małego Powstańca, następnie zjedliśmy obiad a po nim ruszyliśmy na pyszne lody. Spacerowaliśmy nad Wisłą, a na samym końcu udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie doświadczaliśmy niezwykłych wrażeń.

Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.