16 maja 2022 roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej stanem epidemicznym, ponownie mogliśmy gościć w naszej szkole profesjonalnych sportowców.
Tym razem zaprosiliśmy siatkarzy klubu sportowego LUK Lublin występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce czyli Plus Lidze. Drużyna z naszego miasta była
w tym sezonie beniaminkiem rozgrywek, ale mino to zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i zajęła 11 miejsce w lidze. Wśród zaproszonych gości znaleźli się grający
na pozycji przyjmującego Jakub Wachnik oraz rozgrywający Szymon Bereza. Zawodnicy opowiadali nam jak zaczęła się ich przygoda z sportem, jak wygląda ich każdy dzień podporządkowany siatkówce. Mówili o swoich zainteresowaniach, hobby oraz wartościach, którymi kierują się w życiu. Następnie zaprezentowali nam kilka elementów technicznych, w które również zaangażowany był Ks. Dyrektor. Na koniec spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Nie zabrakło czasu na selfie oraz autografy, które chętnie siatkarze rozdawali. Zabawa była przednia.