5 maja, klasa 5a wraz z wychowawczynią p. Moniką Osypiuk i p. Anną Majerską udała się na Politechnikę Lubelską, gdzie wzięła udział w pokazach mikroskopowych pt. „Ciekawostki z mikroświata”. Przy użyciu mikroskopu elektronowego uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak w powiększeniu wygląda skrzydło motyla, moneta, biedronka czy orzech ziemny. Dodatkowo uczniowie klasy 5a odwiedzili wystawę jedynych w swoim rodzaju pojazdów nietypowych „Made in Politechnika”. Za przeprowadzenie pokazów odpowiedzialni byli: dr inż. Krzysztof Majerski oraz dr inż. Leszek Gardyński (tata Helenki z 5a), którym bardzo serdecznie dziękujemy:) . Po pokazach uczniowie udali się na pizzę do „Koper Włoski u Braci Mazur”. Był to dzień pełen wrażeń, który z pewnością zainspirował uczniów do dalszej nauki!