Na terenie naszej Szkoły organizujemy akcję dla dzieci z Ukrainy „Plecaczek dla ucznia”.

Akcja polega na skompletowaniu i wypełnieniu małych plecaczków najpotrzebniejszymi artykułami dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Takie plecaczki trafiają następnie do maluchów, które wraz z opiekunami dopiero przekraczają granicę.

Każdy z plecaczków, który trafia do dzieciaków zawiera między innymi: butelkę wody niegazowanej z dziubkiem, soczek w kartoniku ze słomką, mus w tubce, batonik, małe opakowanie kredek, kolorowankę, misia, 1 paczkę chusteczek higienicznych, 1 opakowanie mokrych chusteczek, a także np. bajeczki w języku ukraińskim.
Można przynosić puste plecaki, również używane, w dobrym stanie lub pojedyncze artykuły.
Plecaki można przygotować w poszczególnych klasach indywidualnie lub zorganizować klasową akcję wspólnie, przy pomocy Trójki klasowej.

Skompletowane plecaczki, bądź artykuły prosimy zostawiać w sali numer 20, bądź w portierni.

W razie pytań można kontaktować się z Panią Edytą Samborską – Popiołek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie!