W ramach niespodzianki Mikołajkowej uczniowie klasy 3b wybrali się  6 grudnia na Warsztaty Ceramiczne Manufaktury Bolesławiec. Uczniowie nie wiedzieli gdzie jadą, dlatego ta wycieczka była to dla nich niezwykłym zaskoczeniem i radością. Na samym początku uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną na temat powstawania ceramiki bolesławieckiej. Następnie poznali tajniki zdobienia naczyń unikatową metodą stempelkową. By finalnie każdy mógł stworzyć swój kubek tą metodą. Warsztaty były ciekawym doświadczeniem i wspaniale spędzonym czasem. Na zakończenie w pięknej zimowej aurze przy kominku uczniowie wypyli pyszną zimową herbatkę, zjedli swoje drugie śniadanie i wróciliśmy do szkoły na dalsze świętowanie Mikołajek.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc przy organizacji tej niespodzianki!