W poniedziałek 11.10.2021r uczniowie kl.1a wraz z wychowawczynią wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie, która została zorganizowana z okazji obchodów Dnia Drzewa. Ogród Botaniczny przywitał wszystkich wielobarwnym, jesiennym pejzażem, ciszą i bogactwem przyrody. Wspaniała, słoneczna pogodą zachęcała do spacerów alejkami ogrodu. Dzięki uprzejmości przewodnika pana Błażeja Maciorowskiego, uczniowie kl.1a mogli poznać wiele tajemnic jakie kryje Ogród Botaniczny, dowiedzieć się jak wygląda praca ogrodnika, czemu służą tabliczki przy roślinach. Główną ideą obchodzonego 10 października Święta Drzewa jest edukacja na rzecz ochrony środowiska. Motywem przewodnim wydarzenia jest nie tylko sadzenie drzew, ale też wyjaśnienie, na czym polega gospodarka leśna, dlaczego tak ważna jest ochrona drzew. Do tego wydarzenia uczniowie kl.1a przygotowali się wcześniej wykonując w szkole projekt własnej książeczki o różnych gatunkach drzew. Podczas wycieczki starali się zapamiętać jak najwięcej informacji, zapisywali nazwy drzew oraz zbierali liście, które będą wklejać i opisywać w swojej książce. W ten sposób z pewnością nauka będzie dużo bardziej atrakcyjna, a do poznanych wiadomości będzie można wrócić czytając własną książkę.