W roku szkolnym 2024/25 uczniowie świetlicy biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Aktywna świetlica – miejsce pełne pomysłów”.

Uczestnictwo w projekcie stwarza dzieciom okazję do poznawania ciekawych i inspirujących, mniej i bardziej znanych miast, rejonów i zakątków Polski, a także związanych z nimi tradycji oraz kultury.

W ostatnim czasie zrealizowaliśmy jedno z działań, które dotyczyło Lublina.

Wspólnie przeczytaliśmy legendę o nazwie naszego miasta, rozmawialiśmy na jej temat, następnie dzieci podawały przykłady skojarzeń z Lublinem i jego kulturą.

Na koniec zajęć wykonaliśmy pocztówki, które zostaną wysłane w różne zakątki Polski w ramach wymiany pocztówkowej z innymi szkołami. Dzieci wybierały obrazki na pierwszą stronę pocztówek, a ta ze szkicem naszej szkoły cieszyła się największym zainteresowaniem.