Za nami kolejne tematy zrealizowane w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Świetliczaki na tropie przysłów”.

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – dzieci poznały zasady zdrowego stylu życia. Rozmawialiśmy o tym, jak zdrowo się odżywiać i dlaczego warto uprawiać regularną aktywność fizyczną, czym jest błonnik i jaki wpływ mają witaminy na pracę naszego organizmu. Wspólnie stworzyliśmy piramidę zdrowego żywienia.

„Ćwiczenie czyni mistrza” – dzieci poznały sylwetki wybranych polskich sportowców. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest wyznaczanie sobie celów oraz wytrwałe i cierpliwe dążenie do ich realizacji. Odbył się również turniej sportowy, któremu towarzyszyły duże emocje.

„Strach ma wielkie oczy” – dzieci wysłuchały opowiadania G. Wolszczak pt. „Strach ma wielkie oczy”. Rozmawialiśmy na temat naszych lęków i strachów, często wyolbrzymionych. Powstała galeria prac nawiązujących do treści opowiadania.