22 listopada klasa 2A wybrała się do Muzeum Narodowego w Lublinie, co pomogło w utrwaleniu i poszerzeniu wiadomości o naszym pięknym mieście. Uczniowie poznali wybrane fakty z historii lubelskiego zamku. Oglądanie zgromadzonych w muzeum zbiorów było prawdziwą ucztą dla oczu oraz kopalnią wiedzy. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach freski w Kaplicy Trójcy Świętej, która jest jednym z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i Europie. Wielkie zainteresowanie wzbudził sędziowski stół z odciskiem „czarciej łapy”. Legendę z nim związaną przypomniały Ala i Justynka. Chwilę refleksji i listopadowej zadumy dzieci przeżyły w miejscu pamięci narodowej przy placu Zamkowym. To była niezwykle ciekawa i pouczająca wyprawa.