30 maja uczniowie klas 8A i 8B mieli okazję zasiąść w auli Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i brać udział w pokazach chemicznych przygotowanych tylko dla nich. Chętni „studenci” z Pallottiego, zaopatrzeni w niezbędne środki ochrony: rękawiczki i okulary, asystowali przy wykonywaniu bezpiecznych doświadczeń chemicznych.

Prowadzący bardzo ciekawie prowadzili warsztaty, zręcznie i z humorem wplatali historyjki: o szalonym naukowcu, o Dorotce z krainy Oz, jej piesku i czarodziejskich bucikach, w opis prezentowanych doświadczeń. Nie zabrakło oczywiście wybuchów, latających puszek, modelu odrzutowca, chemicznej lampy, „świateł drogowych”, fajerwerków, podpalania baloników wypełnionych wodorem i helem.