W ramach zajęć z edukacji przyrodniczej klasa 1B miała zajęcia o zmysłach. Uczniowie dowiedzieli się, że ciało to bardzo skomplikowana struktura, a mózg jest jego głównym centrum dowodzenia. To tutaj analizowane są wiadomości dochodzące z całego ciała. Mózg ma swoich zwiadowców, takich jak oczy, uszy, nos, które dostarczają mu wiadomości. Mózg te wiadomości przetwarza i analizuje.

W trakcie zajęć uczniowie eksperymentalnie zbadali zmysły. Posłuchali różnych dźwięków, rozpoznawali  zapachy owoców i sprawdzili własne receptory dotykowe oraz smakowe. Uczestniczyli również w zabawie ruchowej, dzięki której sprawdzili, w jaki sposób zmysły są ze sobą połączone. Ponadto obejrzeli modele oka, ucha oraz skóry. Zajęcia przysporzyły uczniom wielu emocji, a także dostarczyły nowej wiedzy.