Bezpieczeństwo ważna sprawa!

Zwiedzanie Komendy Miejskiej Policji w Lublinie było dla uczniów klasy 2A wspaniałą okazją do poznania tajników pracy policjanta oraz przypomnienia ważnych zasad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Pan policjant mówił między innymi o tym, jak spędzić w bezpieczny sposób ferie zimowe w nowym miejscu, jak poruszać się na drogach, jak wezwać pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, czy jak zachować się, kiedy atakuje nas agresywny pies.

Uczniowie poznali również obowiązki psa policyjnego. Dowiedzieli się, jak wygląda szkolenie i opieka nad zwierzęciem. Mieli okazję poznać i zobaczyć w akcji psa tropiącego. Zwiedzili budynek policji, w tym pokój dowodzenia oraz pokój przesłuchań.

Wydarzenie bardzo zainteresowało uczniów oraz wzbudziło wiele emocji. Policjantom dziękujemy za ich trudną i bardzo ważną służbę!