15 września klasa 7B wraz z wychowawczynią p. Sylwią Golec-Ścioch brała udział w zajęciach organizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Pierwszą uczelnią, którą odwiedziliśmy, był Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać wykładu „Jakie możliwości kryją się w naszym mózgu?”. Na zakończenie uczniowie mieli za zadanie zaobserwować przez kilka chwil wygląd żaby, a następnie wykonać jej model z plasteliny, zachowując jak najwięcej szczegółów budowy zewnętrznej. Następnie na Uniwersytecie Przyrodniczym uczestniczyliśmy w lekcji „Tajemnicze życie żubrów – co o nim wiemy?”. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali prelekcji studentek weterynarii, a następnie wzięli udział w quizie z nagrodami. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali dodatkowe niespodzianki, m. in. koszulki i kubki.