W dniach 12-13 września uczniowie klasy 8A i 8B uczestniczyli w Dniach Skupienia w Kodniu wraz z księdzem Rafałem Machłajewskim SAC, wychowawczyniami: p. Barbarą Gilewską i p. Katarzyną Sarzyńską oraz pedagogiem szkolnym p. Moniką Korcz-Nieściór. Naszą podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania prawosławnego Klasztoru św. Onufrego w Jabłecznej. Głównym celem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności. Każdego dnia wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy świętej oraz modlitwach w intencji pokoju i jedności narodów. Nie zabrakło też czasu na spotkania integracyjne, spacer oraz poznanie historii tego niezwykłego miejsca. Był to bardzo dobry sposób na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.