8 września klasy 7A i 7B uczestniczyły w 62 Pokazach z Fizyki organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat właściwości cieczy, dowiedzieli się, jak zmienia się ciśnienie hydrostatyczne oraz dlaczego czasami statki toną. Obserwowali różne sposoby elektryzowania ciał, a najbardziej odważni pozwolili się naelektryzować lub zamknąć w klatce Faradaya. Młodzi fizycy podziwiali zjawisko rozszczepienia światła, poznali sposoby korygowania wad wzroku za pomocą soczewek oraz sposób działania światłowodu. Oglądali doświadczenia z mechaniki, wirujące bączki i wielkie bąki, przekonali się, że też wirują razem z Ziemią. Ćwiczyli strzelanie do celu z ruchomego krzesła. A na koniec tych, którzy troszeczkę „przysnęli”, obudził potężny huk pioruna oznajmiający, że pora wracać do szkoły.