Uczniowie z klasy 7B wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Sarzyńską oraz panią Aleksandrą Stępień wyruszyli na wycieczkę „Śladami Jana Kochanowskiego” w słoneczny poranek 25 marca 2022 r.
W Czarnolesie uczniowie zwiedzili Muzeum Jana Kochanowskiego i wzięli udział w Questingu, którego celem było poszukiwanie miejsc i pamiątek rodziny Kochanowskich. W Zwoleniu uczniowie obejrzeli pamiątki w Centrum Regionalnym. W słuchani w barwną opowieść o rodzie mistrza Jana z Czarnolasu podziwiali zbiory sakralne, historyczne i regionalne, przekazane m. in. przez Fundację Rodziny Kochanowskich. W Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego zwiedzili kaplicę Kochanowskich oraz kryptę, w której spoczął renesansowy poeta.