Bezpieczna Szkoła

Drodzy Rodzice!

W trosce o bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne wszystkich uczniów zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałami opracowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów” – link

Materiał stanowi kompendium wiedzy oraz zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole  wraz ze wskazaniem obowiązujących przepisów i odpowiedzialności.

W razie pojawiających się wątpliwości lub sygnałów, że czyjeś bezpieczeństwo jest zagrożone, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z wychowawcami lub pedagogiem szkolnym, a także do korzystania z Anonimowej skrzynki na sygnały, dostępnej pod linkiem:

Anonimowa skrzynka na sygnały