6 października 2019 r. na Stadionie KS Lublinianka dzięki gościnności i życzliwości pana prezesa Krzysztofa Gila odbył się Wielki Mecz Charytatywny na rzecz DPS im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie, który zorganizowali uczniowie klasy 3A z wychowawczynią – panią Edytą Samborską-Popiołek.
W turnieju brali udział uczniowie klas trzecich ze SP nr 6, SP nr 18, SP nr 21. Zawodników zagrzewali do walki licznie zebrani uczniowie i rodzice dzieci ze wszystkich szkół. Rozgrywki profesjonalnie sędziował trener KS Lublinianka pan Dariusz Bodak. Na zawodników i gości z otwartymi ramionami czekali w stadionowej cukierence rodzice uczniów z klasy 3A, częstując pysznymi słodkościami własnego wypieku. Puchary za zajęcie I, II i III miejsca ufundował i wręczył pan Andrzej Pruszkowski – dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, wycieczkę do Sejmu dla organizatorów i zawodników zorganizuje doradca Premiera Mateusza Morawieckiego pan Piotr Patkowski, zegarki dla najlepszego bramkarza, zawodnika i strzelca przekazał pan Tomasz Makarczuk – przewodniczący Zarządu Dzielnicy Wieniawa. Zmagania zawodników były na gorąco rejestrowane przez operatorów TVP Lublin.
Gra fair play podczas turnieju, a także chęć niesienia pomocy innym wyzwoliły w uczestnikach wiele pozytywnych emocji, które mamy nadzieję zaowocują w przyszłości jeszcze niejedną spektakularną inicjatywą w dobrej sprawie.