7 listopada uczniowie klas szóstych wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa. Dzięki uprzejmości pana pułkownika Grzegorza Mazurka – taty Amelki – poznaliśmy historię i zadania stołecznego Garnizonu. W jego asyście uczestniczyliśmy w zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i złożyliśmy tam kwiaty.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Teatrze Capitol. Obejrzeliśmy musical „Friends”. Występy taneczno-wokalne młodych artystów zachwyciły nas, a spektakl pokazał, jak okazywać szacunek i rozwiązywać problemy w szkole. Na koniec odwiedziliśmy Stadion Narodowy i – realizując ścieżkę „Sportowe Emocje” – przeszliśmy trasę od przyjazdu piłkarzy na stadion do ostatniego gwizdka.

Emocje związane z wizytą w stolicy i „żywe lekcje” historii, życzliwości i sportowej pasji na długo w nas pozostaną.