Zasady przyjmowania do klasy czwartej katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego

1. W roku szkolnym 2017/2018 planujemy utworzyć dwie klasy IV liczące po 25 uczniów. Warunkiem utworzenia oddziałów jest zgłoszenie się minimum 24 uczniów do każdej z planowanych klas.
  2. Podczas przyjmowania kandydatów do szkoły będzie obowiązywała zasada powszechnej dostępności.
  4. Przyjmowanie do klas IV prowadzone będzie zgodnie z poniższym harmonogramem:
    1. od 2 stycznia 2017 r. do 15 marca 2017 r. – złożenie dokumentów w sekretariacie szkoły:
      • Podanie o przyjęcie kandydata do szkoły (Załącznik nr 1: Pobierz DOC, Pobierz PDF),
      • Kwestionariusz kandydata (Załącznik nr 2: Pobierz DOC, Pobierz PDF),
      • świadectwo ukończenia II klasy szkoły podstawowej,
      • dwa zdjęcia legitymacyjne.
    2. 12 kwietnia 2017 r. – ogłoszenie listy uczniów przyjętych do klas IV na rok szkolny 2017/2018,
    3. 8 czerwca 2017 r. – zebranie informacyjne dla rodziców/prawnych opiekunów uczniów przyjętych do klas IV na rok szkolny 2017/2018 z Dyrekcją szkoły,
    4. do 29 czerwca 2017 r. – dostarczenie świadectwa ukończenia III klasy szkoły podstawowej oraz karty zdrowia.
  5. W stosunku do wszystkich kandydatów, których rodzice/prawni opiekunowie złożyli w określonym czasie w sekretariacie szkoły dokumenty wymienione w punkcie 4a Zasad przyjmowania do Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego przeprowadza się postępowanie kwalifikacyjne.
  6. Postępowanie kwalifikacyjne prowadzi Ksiądz Dyrektor i osoby przez niego wskazane.
  7. Podczas przyjmowania do IV klas szkoły podstawowej bierze się pod uwagę następujące kryteria:
    1. przynależność do parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie – 5 punktów,
    2. kolejność zgłoszeń (pierwszych 50 kandydatów) – 5 punktów,
    3. świadectwo ukończenia klasy II szkoły podstawowej – 20 punktów,
    4. uczęszczanie rodzeństwa kandydata do Pallotyńskiego Gimnazjum im. Stefana Batorego lub Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. S. Batorego – 5 punktów.
  8. O przyjęciu kandydata do klas IV decyduje liczba uzyskanych punktów.
  9. W przypadku wolnych miejsc uczniowie będą przyjmowani w terminie od 13 kwietnia 2017 r. do 28 kwietnia 2017 r. na zasadach obowiązujących w pierwszym terminie.
  10. Ostateczną decyzję o przyjęciu kandydata podejmuje Ksiądz Dyrektor.