22 lutego 2018 r. w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zespół polonistów zorganizował dla uczniów wiele konkursów związanych z promocją języka polskiego i czytelnictwa w naszej szkole. Uczniowie klas pierwszych, czwartych i siódmych wzięli udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona lektura książkowa”. Po burzliwych obradach komisja postanowiła przyznać I miejsce Wiktorowi Kłysiakowi z kl. 1B. Wyróżnienia otrzymali: Hania Bidacha z kl. 1A, Edytka Rej z kl. 1A, Amelka Dębska z kl. 1B i Michał Wójtowicz z kl. 1B. W drugiej grupie wiekowej I miejsce zajęła Blanka Klimek z kl. 4A, a wyróżnienia przyznano uczniom klasy 4A: Oldze Janeczko, Amelce Wójcik, Szymonowi Sułkowi i Wojtkowi Wawryszukowi. Spośród uczniów klas siódmych I miejsce zajęła Gabrysia Osińska z kl. 7B. Uczniowie z klasy 7A otrzymali jeden dzień bez pytania za zwycięstwo w konkursie na plakat promujący język polski. Ponadto młodzież miała okazję zmierzyć się z różnego rodzaju łamigłówkami językowymi, mogła także wykazać się umiejętnością korzystania ze słowników oraz znajomością literatury. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a naszym polonistkom dziękujemy za przygotowanie tylu atrakcji!