lnformujemy, że istnieje możliwość przeniesienia uczniów do klasy siódmej
Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie
na rok szkolny 2020/2021.
Warunkiem utworzenia oddziału jest zgłoszenie się 24 kandydatów.
 Ogłoszenie listy uczniów przyjętych do szkoły: 11 maja 2020 r.

Wymagane dokumenty:
    • Świadectwo ukończenia klasy piątej.

Decydujący wpływ na przyjęcie ucznia do Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie
będą miały dotychczasowe wyniki kandydata w nauce.

Więcej informacji w sekretariacie szkoły:

ZASADY REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. WINCENTEGO PALLOTTIEGO
W LUBLINIE
NA ROK SZKOLNY 2020/2021

1. W roku szkolnym 2020/2021 zostaną utworzone dwie klasy pierwsze liczące po 24 uczniów.
    2. Przy rekrutacji kandydatów do szkoły będzie obowiązywała zasada powszechnej dostępności.
    4. Nabór do klasy pierwszej prowadzony będzie zgodnie z poniższym harmonogramem:
    5. Od 18 listopada 2019 r. do 13 marca 2020 r. – złożenie dokumentów w sekretariacie szkoły:
    1. 21 marca 2020 r. – spotkanie komisji rekrutacyjnej z dziećmi,
    2. 1 kwietnia 2020 r. – ogłoszenie listy dzieci przyjętych do klasy I na rok szkolny 2020/2021,
    3. Od 2 kwietnia 2019 r. do 8 maja 2020 r. – uzupełnienie wymaganej dokumentacji
      w sekretariacie szkoły:
          • bilans sześciolatka,
          • informacja o gotowości szkolnej dziecka,
          • akt urodzenia dziecka.
    1. W stosunku do wszystkich dzieci, których rodzice/prawni opiekunowie złożyli w określonym czasie w sekretariacie szkoły dokumenty wymienione w punkcie 4a Zasad rekrutacji do Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie przeprowadza się postępowanie kwalifikacyjne.
    2. Postępowanie kwalifikacyjne prowadzi komisja rekrutacyjna powołana przez Księdza Dyrektora.
    3. W naborze do pierwszej klasy szkoły podstawowej bierze się pod uwagę następujące kryteria:
    4. Przynależność do parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie – 3 punkty.
    5. Badanie gotowości szkolnej – 35 punktów:
          • analiza i synteza wzrokowa oraz słuchowa,
          • przygotowanie do nauki matematyki,
          • orientacja czasowo-przestrzenna,
          • zdolność zapamiętywania i spostrzegania,
          • wypowiedź ustna na podstawie podanej historyjki obrazkowej.
    1. Uczęszczanie rodzeństwa kandydata do Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego
      w Lublinie, do Pallotyńskiego Gimnazjum im. Stefana Batorego lub Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Lublinie – 2 punkty.
    2. W postępowaniu rekrutacyjnym kandydat może uzyskać maksymalnie 40 punków. O przyjęciu kandydata do klasy pierwszej decyduje liczba punktów uzyskana w wyniku postępowania rekrutacyjnego.
    3. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego Szkoła nadal będzie dysponowała wolnymi miejscami, zostanie przeprowadzone postępowanie uzupełniające na zasadach opisanych powyżej.
    4. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do szkoły podejmuje Ksiądz Dyrektor.
    5. Niedostarczenie wymaganych dokumentów wskazanych w punkcie 4d Zasad rekrutacji do Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie jest jednoznaczne z wykreśleniem kandydata z procesu rekrutacji na rok szkolny 2020/2021.

Dokumenty do Pobrania

Zasady rekrutacji do klas pierwszych

Kwestionariusz kandydata do klasy pierwszej

Podanie o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej