lnformujemy, że istnieje możliwość przeniesienia uczniów do klas czwartych i siódmych
Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie
na rok szkolny 2019/2020.

Wymagane dokumenty:
    • Świadectwo ukończenia klasy drugiej (kandydaci do klasy czwartej)
    • Świadectwo ukończenia klasy piątej (kandydaci do klasy siódmej).

Decydujący wpływ na przyjęcie ucznia do Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie
będą miały dotychczasowe wyniki w nauce oraz kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji w sekretariacie szkoły:

ZASADY REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. WINCENTEGO PALLOTTIEGO
W LUBLINIE
NA ROK SZKOLNY 2019/2020
  1. W roku szkolnym 2019/2020 zostaną utworzone dwie klasy pierwsze liczące po 24 uczniów.
  2. Przy rekrutacji kandydatów do szkoły będzie obowiązywała zasada powszechnej dostępności.
  4. Nabór do klasy I prowadzony będzie zgodnie z poniższym harmonogramem:
    1. od 2 stycznia 2019 r. do 15 marca 2019 r. – złożenie dokumentów w sekretariacie szkoły:
    2. 23 marca 2019 r. – spotkanie komisji rekrutacyjnej z dziećmi,
    3. 5 kwietnia 2019 r. – ogłoszenie listy dzieci przyjętych do klasy I na rok szkolny 2018/2019,
    4. od 6 kwietnia 2019 r. do 8 maja 2019 r. – uzupełnienie wymaganej dokumentacji
      w sekretariacie szkoły:
      • bilans sześciolatka,
      • informacja o gotowości szkolnej dziecka,
      • akt urodzenia dziecka.
  5. Niezłożenie dokumentacji wymienionej w punkcie 4d Zasad rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie we wskazanym terminie będzie traktowane jako rezygnacja kandydata
    ze szkoły.
  6. W stosunku do wszystkich dzieci, których rodzice/prawni opiekunowie złożyli w określonym czasie w sekretariacie szkoły dokumenty wymienione w punkcie 4a Zasad rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie przeprowadza się postępowanie kwalifikacyjne.
  7. Postępowanie kwalifikacyjne prowadzi komisja rekrutacyjna powołana przez Księdza Dyrektora.
  8. W naborze do I klasy szkoły podstawowej bierze się pod uwagę następujące kryteria:
    1. przynależność do parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie – 5 punktów,
    2. kolejność zgłoszeń (pierwszych 24 kandydatów) – 5 punktów,
    3. badanie gotowości szkolnej – 25 punktów:
      • wykonanie ilustracji na podany temat,
      • zdolność zapamiętywania i spostrzegania,
      • przygotowanie do nauki matematyki,
      • wypowiedź ustna na podstawie podanej historyjki obrazkowej,
      • samodzielność i wytrwałość w wykonywaniu zadań.
    4. uczęszczanie rodzeństwa kandydata do Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie,
      do Pallotyńskiego Gimnazjum im. Stefana Batorego lub Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego
      w Lublinie – 5 punktów.
  9. W postępowaniu rekrutacyjnym kandydat może uzyskać maksymalnie 40 punków. O przyjęciu kandydata do klasy pierwszej decyduje liczba punktów uzyskana w wyniku postępowania rekrutacyjnego.
  10. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje Ksiądz Dyrektor.
  11. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego Szkoła nadal będzie dysponowała wolnymi miejscami zostanie przeprowadzone postępowanie uzupełniające na zasadach opisanych powyżej.
  12. Postępowanie uzupełniające zakończy się z dniem 31 sierpnia 2019 r.

Dokumenty do Pobrania

Zasady rekrutacji do klas pierwszych

Kwestionariusz kandydata do klasy pierwszej

Podanie o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej